Doç. Dr. Uzdan Uz

Özgeçmiş

Doç. Dr. Uzdan Uz - KBB Uzmanı

Dr. Uz, Lise öğrenimini Türkiye’nin en ünlü liselerinden olan İzmir Atatürk Lisesi‘nde tamamlamıştır.

1999 yılında lise mezuniyeti sonrasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde yüksek öğrenimine başlamıştır.

2006 yılında tıp fakültesinden mezun olduktan sonra aynı yıl Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı‘nda uzmanlık öğrenimine başlamıştır.

Dr. Uz, 2008’de Endoskopik Sinüs Cerrahisi’nde çığır açan Prof. Dr. Messerklinger’in ve Prof. Dr. Stammberger’in kliniğinde (Graz Üniversitesi, Avusturya) gözlemci doktor olarak görev yapmıştır. 2010-2011’de Endoskopik Sinüs Cerrahisi ve Sinüzit alanında yaptığı çalışmalar ile Kulak Burun Boğaz alanında önemli katkıları olan Prof. Dr. David Kennedy’nin kliniğinde (UPENN, Amerika Birleşik Devletleri) Prof. Dr. James Palmer ve Doç. Dr. Noam Cohen ile birlikte rinoloji laboratuarında ve klinikte fellow doktor olarak çalışmıştır.

Doç. Dr. Uzdan Uz,  Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Belgesi ve Avrupa Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Belgesi‘ne sahiptir. Dr. Uzdan Uz Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı‘nda Doçent öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bizi takip edin

Güncel paylaşımlarımızı takip etmek için sosyal medyada bizi takip ediniz…