Bişektomi, yanakta yer alan bichat yağ dokusunun alınması operasyonudur.

Bişektomi nedir?

Yanak içerisinden yaklaşık 1 cm’e yakın küçük bir kesiyle yanakta yer alan bichat yağ dokularının alınmasıdır. Bichat yağ dokusunun yanaktan uzaklaştırarak yanakta hafif çöküntü oluşur. Böylece jawline (çene hattı) ve malar (elmacık) kemikler birbirinden ayrılmış olur. Jawline hattı ve elmacık kemiklerinde belirginleşme, sınırların daha keskin ve dolgun hale gelmesi, yüz hatlarını daha tanımlı hale getirir. Bu da erkeklerde arzu edilen keskin hatları yakalarken ; bayanlarda yine arzu edilen ters v hattını oluşturur. Daha zayıf ve görüntüsü kuvvetli bir yüz elde etmek amaçlı yapılan uygulamalardan başta gelenlerdendir.

Bişektomi kimlere yapılabilir?

Operasyon, ciddi sistemik hastalığa sahip olanlar haricinde

  • her cinsiyetten,
  • 18 yaşından büyük

isteyen herkese endikasyon dahilinde yapılabilir. Uygulama öncesinde doktorunuz sizi muayene edecek, bu işleme uygunluğunuz konusunda en doğru kararı verecektir.

Nasıl yapılır?

Bu prosedürde ağız içerisinden yanak mukozasına (iç derisine) yapılan kesi ile girilen bölgede yağ dokusu bulunmaktadır. Sonrasında bu yağ dokusu çıkarılmaktadır. Yapılan kesi kendiliğinden eriyen dikişler ile kapatılmaktadır.

Ameliyatın zararları nelerdir?

Deneyimli ve alanında uzman hekimlerin yaptığı bu operasyonların komplikasyon oranı oldukça azdır. Ancak enfeksiyon, kanama, hematom, deri altı su toplaması, anesteziye karşı vücudun tepki vermesi, ağız açıklığının kısıtlanması, tükürük bezlerinde hasar, yüz mimik siniri hasarı gözlenebilmektedir.

Bişektomi fiyatları 2024 İzmir Manisa

Bişektomi lokal ya da genel anestezi altında yapılabileceği için bu iki prosedürde fiyat değişebilmektedir.  Diğer prosedürler ile fiyat değişir. Bişektomi işlemleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.