kulak burun boğaz uzmanı

FacebookTwitterYoutubeFeedLinkedinVimeoPicasa

Doçent Doktor Uzdan Uz

Lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 1999 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yüksek öğrenimine başlamıştır.

Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.

2008'de Endoskopik Sinüs Cerrahisi'nde çığır açan Prof. Dr. Messerklinger'in ve Prof. Dr. Stammberger'in kliniğinde (Graz Üniversitesi, Avusturya) gözlemci doktor olarak görev yapmış, 2010-2011'de Endoskopik Sinüs Cerrahisi ve Sinüzit alanında yaptığı çalışmalar ile Kulak Burun Boğaz alanında önemli katkıları olan Prof. Dr. David Kennedy'nin kliniğinde (UPENN, Amerika Birleşik Devletleri) Prof. Dr. James Palmer ve Doç. Dr. Noam Cohen ile birlikte rinoloji laboratuarında ve klinikte fellow doktor olarak çalışmıştır.

2011 yılında "Nazal polipozis'in uyku kalitesi ve paterni üzerine etkileri" isimli tezi ile uzman hekim olmuştur.

Dr. Uz, hem Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Belgesi hem de Avrupa Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Belgesi'ne sahiptir.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Doçent öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 4444228 '6261